null

Wspólny projekt TR Warszawa i Teatr 21

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na tle błękitnej ściany siedem osób, wszystkie w dżinsowych ubraniach - aktorki i aktorzy TR Warszawa i Teatru 21
Rodzina, reż. Justyna Sobczyk | Autor: Tyndyk / Lach

“Rodzina” w reżyserii Justyny Sobczyk to najnowsza premiera TR Warszawa, we współpracy z Teatrem 21. Spektakl bada temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych.

Czy osoba z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny – nie tylko synem czy córką ale też ciocią, wujkiem, matką lub ojcem? Czy aktor/ka z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny teatralnej?

Bazując na swoich osobistych doświadczeniach oraz rolach zagranych wcześniej w filmie i na scenie, aktorzy i aktorki TR Warszawa i Teatru 21 tworzą rodzinną komedię omyłek, w której ciemna strona relacji rodzinnych spotyka się z tęsknotami i fantazjami na temat harmonijnej rodziny wprost z polskich seriali.

Premiera spektaklu “Rodzina” odbędzie się podczas Festiwalu Kultury Bez Barier, jest też częścią cyklu “Porozmawiajmy o (niepełno)sprawnościach”. To cykl spotkań i projektów artystycznych, realizowanych w sezonie 2022/23 w TR Warszawa, których celem jest realne likwidowanie barier w dostępie do kultury i ekspresji artystycznej dla osób z niepełnosprawnościami, przekraczanie granic między artystami/artystkami o różnym doświadczeniu i statusie zawodowym.