Rodzinne OKI DOKI na 19. Millennium Docs Against Gravity

Białe napisy w różowym prostokącie obramowanym białą linią na tle kadru filmowego odbitego lustrzanie pionowo i poziomo gradientowo wybarwianego do różu z centralnego prostokąta.
Rodzinne OKI DOKI na 19. MDAG

OKI DOKI to sekcja filmów adresowanych szczególnie do dzieci. To także całoroczny projekt Akademii Dokumentalnej. W programie Akademii znajdują się filmy dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli oraz seniorów.

14.05 Sport i rywalizacja
Boisko to miejsce zawierania przyjaźni, pierwszych sukcesów i porażek. Sport ułatwia zrozumienie zasad zdrowej rywalizacji, ale też może być odskocznią od problemów w domu. Jak to jest poczuć smak porażki lub zwycięstwa? Po filmie odbędzie się rozmowa z edukatorem.

15.05 Relacje ze zwierzętami
W tym bloku filmów poznajemy świat zwierząt z dwóch odmiennych perspektyw: schroniskowego psa oraz dziewczynki-myśliwej. Jakie oblicza mogą mieć relacje ze zwierzętami? Czego możemy się od nich nauczyć? Filmy będą podstawą rozmowy o tym, jak można pomagać schroniskowym zwierzakom, oraz dlaczego warto adoptować zamiast kupować.

21.05 Dzieci w Iranie
5000 kilometrów od nas, w Iranie, żyją dzieci z pozoru podobne do tych w Polsce. Prawda jest jednak inna – chociaż bohater filmu, Abolfazl, wydaje się prowadzić sielankowe życie, jego problemy mają zupełnie inny wymiar. Po seansie rozmowa z Sylwią Domagała o tym jak może wyglądać życie i edukacja dzieci w innym kraju.

22.05 Rozwód
Co zrobić, gdy rodzice mówią Ci, że się rozwodzą i nagle twoje życie wywraca się do góry nogami? Jak poradzić sobie z tymi wszystkimi pytaniami, które przebiegają przez głowę? Jak okiełznać myśli i emocje?

Rodzinne OKI DOKI na 19. MDAG >>>