null

Jaki był mijający rok w kulturze?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na to pytanie odpowiadają autorki i autorzy "Dwutygodnika" oraz krytyczki i krytycy "Nowego Tygodnika Kulturalnego". Zachęcamy do lektury i do słuchania ich podsumowań 2021 roku.

"Maratony aktywistyczne, sztuki polityczne, próby innej formy, muzyka dla roślin oraz wielka jak grejpfrut mozzarella di bufala campana obgryzana latem w ogrodzie" - tak rozpoczynają podsumowanie 2021 roku w kulturze autorki i autorzy "Dwutygodnika".

W ich podsumowaniu przeczytamy o literaturze (najważniejszych autorach i autorkach, zjawiskach), o teatrze (głośnych i ważnych spektaklach), filmie (ważnych produkcjach - także tych dokumentalnych czy serialach), sztuce (o ważnych artystach i artystkach, nurtach w sztuce), muzyce (o scenie niezależnej), o obyczajach i aktywiźmie oraz o zjawiskach w mediach.

W najnowszym podcaście Nowego Tygodnika Kulturalnego udział wzięli Szymon Kloska, Łukasz Maciejewski, Magda Sendecka, Agnieszka Szydłowska, Ewa Świerżewska oraz - jako gość specjalny - Piotr Cieplak. Krytyczki i krytycy rozmawiali m.in. o najnowszej produkcji Stevena Spielberga, nowej reporterskiej biografii Tadeusza Różewicza, czy też o nowych książkach dla dzieci, płytach i spektaklach teatralnych.

Podcastu NTK można słuchać m.in. na Spotify, YouTube oraz na VOD Warszawa.