null

Równi Różni - warsztaty Teatru Guliwer

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach

Supermoce Superbohaterów. Równi Różni, czyli integracyjne warsztaty teatru dokumentu przyjazne osobom z niepełnosprawnością wzroku. Już w ten weekend w Teatrze Guliwer odbędą się spotkania dla rodzin z niewidomymi i słabowidzącymi dziećmi. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Teatr Guliwer zaprasza 17 i 18 grudnia na warsztaty teatru dokumentu, skierowane do rodzin z dziećmi (9-14 lat) z niepełnosprawnością wzroku.

Podczas warsztatów zajmiemy się tematami superbohaterów, supermocy oraz zastanowimy się nad wymarzoną krainą, w której chcielibyśmy zamieszkać. Jaka jest ta wymarzona przestrzeń, kim jest superbohater i czym jest supermoc – to zaprzątnie nasze głowy podczas dwóch warsztatowych dni.  Będziemy opowiadać, dyskutować, nagrywać historie (wymyślone i prawdziwe), przeprowadzać wywiady, reportaże z nieznanych przestrzeni, tworzyć postaci i scenki. Będziemy próbowali opowiedzieć i wytłumaczyć świat. I siebie w tym świecie. A wszystkie poruszone przez nas wątki mogą stać się inspiracją do scenariusza, który stworzymy.

Warsztaty poprowadzą doświadczone artystki: Julia Szmyt – reżyserka i psychoedukatorka – oraz Zuzanna Bojda – dramaturżka. Obie mają bogate doświadczenie w działaniu warsztatowym z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi. Warsztaty pomyślane są jako przestrzeń na wzajemne poznanie i zrozumienia czym jest metoda teatru dokumentalnego przede wszystkim w drodze jej praktycznego doświadczania i partycypacji. 

Program:
17 grudnia 2022, godz. 14.30 – 17.30
18 grudnia 2022, godz. 12.00 – 15.00
Scena Liliput / Teatr Lalek Guliwer

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują zapisy