null

#BlackFilmsMatter - przed nami Festiwal AfryKamera

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera to największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal filmowy poświęcony kulturze afrykańskiej, któremu towarzyszą wydarzenia muzyczne, spotkania i dyskusje.

Na 16. AfryKamerze zobaczymy niezwykły miks kina gatunkowego z innowacyjnym, nowym obliczem afrykańskiej kinematografii. W programie: komedie romantyczne, horrory, dramaty, si-fi (nazywany również afrofuturyzmem), dramat historyczny, musical i oczywiście dokumenty.

Tegoroczna edycja będzie niecodzienną podróżą po kontynencie, zarówno pod kątem odkrywanych miejsc, poruszanej tematyki, jak i pod względem formalnym. Jednym z motywów przewodnich jest 'Archipelag Afryka’ – podczas którego zobaczymy piękno oceanów oraz porozmawiamy o problemy ekologicznych i społecznych z nimi związanych.

W programie festiwalu znalazły się filmowe perełki z afrykańskich wysp, a szczególnie - z Madagaskaru: wyspy/kraju niezwykłego, o bogatej tradycji (również kinematograficznej). Widzowie będą mieli okazję zobaczyć film "Haingosoa" w reżyserii Edouarda Joubeauda oraz spotkać się z tradycją muzyczną i taneczną Madagaskaru.

W trakcie festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń specjalnych, w tym 'Globalna edukacja w kinie’ zoganizowana we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, koncerty i sety DJ-skie, warsztaty.

Festiwal odbywać się będzie w formule hybdydowej - stacjonarnie w warszawskiej Kinotece (od 10 do 19 grudnia) oraz online w serwisie Mojeekino.pl (od 22 grudnia do 1 stycznia 2022 r.).

Warszawski program festiwalu - na stronie Afrykamera.pl