null

UpComing - nowa sztuka artystek i artystów z warszawskiej ASP

Drukuj otwiera się w nowej karcie

10 grudnia 2021 startuje przegląd młodej sztuki - ,,UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie 2021”. Na wystawie można będzie zobaczyć dyplomy 31 absolwentek i absolwentów z 9 wydziałów ASP w Warszawie, z minionego roku akademickiego.

Ten szczególny projekt artystyczny warszawskiej ASP jest kontynuacją rozpoznawalnego „Coming Outu” i prezentuje dorobek generacji artystek i artystów, projektantek i projektantów, które/którzy wkraczają w świat sztuki.

Na wystawie zobaczymy prace dyplomowe absolwentek i absolwentów Wydziałów: Malarstwa, Grafiki, Rzeźby, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wzornictwa, Architektury Wnętrz, Sztuki Mediów, Scenografii i Zarządzania Kulturą Wizualną.

UpComing” zaskoczy nie tylko olbrzymią dawką sztuki, ale także rozszerzoną formułą, stworzoną ze znaczącym udziałem społeczności studenckiej. W tym roku prace dyplomowe prezentowane na wystawie, wyselekcjonowane zostały nie tylko przez Rady Programowe Wydziałów, tak jak to było dotychczas, ale również przez grono studenckie. Przewidziane są aż trzy nagrody główne w kategoriach: „Sztuka”, „Projektowanie” i „Nauka”. Nagrodą główną w każdej z kategorii jest udział w wystawie organizowanej przez galerię Salon Akademii oraz nagroda finansowa przeznaczona na rozwój artystyczno-naukowy laureatek/laureatów.

Na niebagatelną porcję młodej sztuki autorstwa absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP – przegląd wybranych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – zapraszamy od 10 do 31 grudnia 2021. Otwarcie online wystawy odbędzie się 10 grudnia o godzinie 17.00 na stronie www.asp.waw.pl

Wystawa potrwa do 31 grudnia. Zwiedzać ją można w siedzibie Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 5. Wstęp na wystawę jest wolny. 

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej wystawy.