null

Zapraszamy do Zaczytanej Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stoisko miejskie Zaczytana Warszawa na Targach Książki w kolotach czerwono-granatowych
Miejskie stoisko Zaczytana Warszawa

Wielkie święto czytelnictwa rozpoczęte! Od czwartku do niedzieli na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki trwać będą Targi Książki, największa taka impreza w kraju. Zapraszamy - po książki, autografy i na spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Zapraszamy do stoiska Zaczytanej Warszawy!

W największym literackim wydarzeniu tego roku bierze udział ponad pół tysiąca wystawców z 13 krajów: Polski, Norwegii, Ukrainy, a także Armenii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Węgier i Wielkiej Brytanii. Na kilku scenach z publicznością spotka się blisko 800 twórców i twórczyń, w tym aż 30 z Norwegii, która jest gościem honorowym Targów.

Miasto Stołeczne Warszawa jak zwykle zaprasza do swojej literackiej przestrzeni – stoiska Zaczytanej Warszawy (namiot D, stoisko 2D), gdzie odbędą się spotkania i rozmowy o literaturze, warsztaty dla najmłodszych, warsztaty pisania, będzie też można kupić książki, m.in. finalistki Nagrody Literackiej i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Przygotowaliśmy również bogaty program warszawski na Kanapie Literackiej (scena główna). Będzie można posłuchać ciekawych rozmów wokół 15. Nagrody Literackiej. Wśród zaproszonych gości są m.in. Paweł Sołtys, Justyna Bednarek, Dominika Węcławek, Grzegorz Piątek, Justyna Sobolewska, Szymon Holcman.

W sobotę na Targach Książki odbędzie się Dzień Reportażu – w planie są spotkania z finalistkami  finalistami Nagrody Kapuścińskiego oraz z tłumaczami ich książek. Tego dnia wieczorem odbędzie się gala, podczas której dowiemy się, kto dostanie nagrodę dla najlepszego reportażu minionego roku. 

Wstęp na Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń dostępna będzie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura. 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap