null

Satyrykon – Legnica 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.09.2022 - 23.10.2022
Na czerwonym tle, czarny rysunek przedstawiający twarz błazna, na biało tekst: "Satytykon, Legnica 2022".
Satyrykon – Legnica 2022

Od 13 września 2022 w Muzeum Karykatury w Warszawie będzie można zobaczyć
45. edycję Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON – Legnica 2022. W wydarzeniu biorą udział najlepsi rysownicy z całego świata.

Na tegoroczny 45. Satyrykon zgłoszono 2500 prac 764 autorów z 65 krajów świata. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 188 prac. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace z głównej kategorii ŻART i SATYRA. Będzie też można zobaczyć rysunki i grafiki podejmujące tegoroczny temat Satyrykonu, którym jest SZKOŁA.

 

Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon. Satyrykon od 45 lat skupia wokół siebie ludzi wybitnych i nietuzinkowych. Przede wszystkim rysowników, malarzy i grafików, ale nie tylko. Wyrósł na tradycji walki z absurdami naszego świata, wytykania ich, wyśmiewania czy wreszcie zadumy nad naszą rzeczywistością.

 

W Muzeum Karykatury zostaną wystawione prace artystów pochodzących z wielu krajów, dzięki czemu widzowie będą mogli przekonać się, jak te same zjawiska i problemy odczytywane są i ujmowane z różnych perspektyw w satyryczną formę.

Specjalna część przestrzeni Muzeum zostanie przeznaczona na wystawę prac Yuria Levshyna – najlepszego debiutanta tegorocznej edycji i laureata II nagrody w kategorii Żart i Satyra.

źródło: Muzeum Karykatury

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap