null

Żart i satyra na nowej wystawie w Muzeum Karykatury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na białym tle grafitowy napis Satyrykon Legnica 2021 z literą "O" w kolorze czerwonym
Autor: materiały Muzeum Karykatury w Warszawie

Zapraszamy na ulicę Kozią na warszawską prezentację 44. edycji Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON – Legnica 2021.

Nowa wystawa w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego SATYRYKON – Legnica 2021 jest wynikiem konkursu organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon. Na ekspozycji zobaczymy prace artystów pochodzących z wielu krajów, dzięki czemu widzowie będą mogli przekonać się, jak te same zjawiska i problemy odczytywane są i ujmowane z różnych perspektyw w satyryczną formę. Na wystawie zostaną pokazane dzieła z kategorii ŻART I SATYRA, w których pojawiają się liczne odniesienia do problemów związanych z obecna sytuacją na świecie.

Na wystawie zwiedzający znajdą także odniesienia do takich tematów jak wirtualna rzeczywistość i cyfrowa komunikacja. Publiczność będzie mogła również zobaczyć rysunki i grafiki podejmujące tegoroczny temat wiodący Satyrykonu: RODZINA.

Wystawa otwarta będzie od 21 września do 31 października 2021.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego - jedno z najbardziej niezwykłych muzeów w skali światowej - powstało 15 września 1978 roku z inicjatywy znanego rysownika Eryka Lipińskiego. Posiada w zbiorach ponad 18 tysięcy obiektów, zorganizowało do dziś ponad 300 wystaw we własnej siedzibie i 200 wystaw w kraju i za granicą.