null

11. Festiwal Script Fiesta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.03.2023 12:00 - 02.04.2023 20:00

Kolejna edycja Script Fiesty – jedynego w Polsce i jednego z największych w tej części Europy festiwalu scenarzystów - odbędzie się od 30 marca do 2 kwietnia 2023 r.

Script Fiesta to jedyny w Polsce festiwal filmowy, który w centrum swojej uwagi stawia scenarzystów. 

Festiwal odbywa się w Kinie Elektronik, a wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Darmowe wejściówki pobrać można ze strony Script Fiesta.

W programie m.in.: pokazy filmów konkursowych, panele eksperckie (np. o tym jak na scenariusz zaadaptować prozę nieadaptowalną, jak pisać mockumenty czy też jak napisać serial metodą "Save the cat!"), masterclassy i case study, czytanie scenariuszy, noc teledysków.

W ramach festiwalu przeprowadzone zostaną dwa konkursy – konkurs główny oraz konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego. W kapitule konkursu głównego 11. edycji zasiądą: reżyserka („Córki dancingu”, „The Silent Twins”) – Agnieszka Smoczyńska, scenarzystka i producentka („Och, Karol”, „Kogel-mogel”, „Zołza”) – Ilona Łepkowska, reżyserka i scenarzystka („Jutro będzie lepiej”, „Żużel”) – Dorota Kędzierzawska, aktor i reżyser („Korowód”, „Obywatel”) – Jerzy Stuhr, reżyser („Noce i dnie”, „Chopin. Pragnienie miłości”) – Jerzy Antczak, pisarz („Morfina”, „Król”) – Szczepan Twardoch, a także reżyser („Złoto dezerterów”, „Excentrycy”, „Czarny mercedes”) – Janusz Majewski.

Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego przeprowadzony był dwuetapowo. Aby zgłosić się do pierwszego etapu, należało do 31 stycznia przesłać jednostronicowy synopsis serialu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie dziesięć, których autorzy przejdą do drugiego – finałowego – etapu. Ci, którzy się do niego zakwalifikują, zostali poproszeni o rozwinięcie projektu do postaci scenariusza pilotażowego odcinka serialu. Dla finalistów zorganizowane zostaną dodatkowe warsztaty w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Festiwal Script Fiesta oraz towarzyszące mu konkursy organizowane są przez Warszawską Szkołę Filmową. 

Sprawdź lokalizację na mapie