null

Scenarzyści i scenarzystki - czekamy na Wasze pomysły

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czubek Pałacu Kultury i Nauki wyłaniający się z gęstych białych chmur. Czarny napis Konkurs Scropt Mentoring oraz logotypy organizatorów
Autor: Konkurs MWFF "Script Mentoring"

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłosił drugą edycję konkursu Script Mentoring. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca.

Script Mentoring to program dedykowany scenarzystom, którzy są na wczesnym etapie pracy nad scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja dzieje się w Warszawie lub/i na terenie Mazowsza. Nagrodą w konkursie jest profesjonalny mentoring scenariuszowy zapewniony przez uznanych konsultantów/mentorów scenariuszowych oraz seria szkoleń branżowych.

Nadesłane projekty oceni Jury konkursu, które przyzna od 3 do 5 nagród w postaci profesjonalnego mentoringu scenariuszowego.

Wyniki 2. edycji konkursu Script Mentoring zostaną ogłoszone w lipcu 2022 roku.

Zgłoszenia wysyłać można na adres mailowy: info@mwfc.pl.
Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie konkursu.

Organizatorem konkursu Script Mentoring jest Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury przy wsparciu finansowym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz  m.st. Warszawy. Patronat nad konkursem objęła Gildia Scenarzystów Polskich.

Szczegółowe informacje – na stronie Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

Fundusz organizuje także Script Wars – Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy, w ramach którego nagradzani są autorzy scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu.

Laureaci o poprzedniej edycji

Pilotażowa edycja potwierdziła, że program jest potrzebny i doceniany przez scenarzystów. Pokazują to wypowiedzi zeszłorocznych laureatów:

Mariusz Motyka powiedział:

Script Mentoring pomógł mi w lepszym poznaniu nie tylko bohaterów, których historię opowiadam, ale i samego siebie. Zrozumienie tego, co chcę powiedzieć, pomogło w wyraźnym nakreśleniu motywacji postaci oraz ich świata. To z kolei pozwoliło mi na uwiarygodnienie tej szalonej, choć inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami opowieści. Jestem pewien, że zdobyte doświadczenie i nowe sposoby pracy nad tekstem wykorzystam w przyszłości, a współpracę z Katarzyną Malinowską chciałbym kontynuować zawsze, gdy tylko będzie to możliwe.

Z kolei Katarzyna Iskra podkreśla:

“Pisanie to bardzo samotne zajęcie” mówi się, dlatego możliwość regularnych rozmów o tekście z drugim człowiekiem jest bezcenna. Do tego z mentorem, który uważnie wsłuchuje się w intencje osoby piszącej, zadaje pogłębione pytanie i podpowiada rozbudowaną warstwę referencji jako możliwych inspiracji. Poprzez swoją cykliczność program umożliwił mi przepisanie tekstu w zgodzie z moją wrażliwością, ale już z większą klarownością myśli. Dodatkowo spotkania z ekspertami od prawa autorskiego i branży audiowizualnej pozwoliły przygotować się do tej bardziej pragmatycznej strony pracy scenarzysty jakim jest znalezienie producenta i podpisania korzystnej dla siebie umowy.