null

Sefarad al Tango – koncert w Teatrze Żydowskim – 19. Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.08.2022 19:00 - 31.08.2022 21:00

Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.

Wystąpią: Anna Riveiro (śpiew, tłumaczenia, koncepcja i scenariusz koncertu), Wojciech Gumiński (kontrabas), Piotr Kopietz (bandoneon), Michał Pindakiewicz (gitara, aranżacje)

W programie „Sefarad al tango”, nowym projekcie Anny Riveiro i towarzyszących jej muzyków pieśni sefardyjskie zabrzmią w nowej szacie muzycznej inspirowanej tangiem argentyńskim. Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski a Sefarad to hebrajska nazwa Hiszpanii. Program uzupełnią pieśni z kręgu kultury iberoamerykańskiej zaaranżowane przez zespół w rytmach tanga i milongi argentyńskiej. W tym wyjątkowym spektaklu muzycznym, mieniącym się różnorodnymi rytmami i barwami, kunszt wokalny i zmysłowy głos solistki (wszystkie pieśni są wykonywane w oryginalnym języku Sefardyjczyków ladino) oraz ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog...

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora >>>

Sprawdź lokalizację na mapie