null

Siostrunie - premiera w Teatrze Kwadrat

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.02.2024 19:00 - 24.02.2024 21:00
Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138, 00-004 Warszawa
Trzy aktorki i jeden aktor w strojach sióstr zakonnych. Napis "Siostrunie" premiera 24 lutego 2024

Scena przy Marszałkowskiej 138 zaprasza na nowy roztańczony i rozśpiewany spektakl, opowiadający historię sióstr zakonnych, które próbują za wszelką cenę zarobić trochę pieniędzy...

Akcja spektaklu rozpoczyna się w momencie, gdy na skutek eksperymentów kuchennych jednej z sióstr w klasztorze umierają 52 zakonnice. By zdobyć pieniądze na pochówek, siostrzyczki decydują się zorganizować show, w którym same wystąpią. Prezentowana przez nie rozrywka to cięty dowcip, efektowne piosenki, ciekawa muzyka, znakomita gra aktorska i taniec ze stepem włącznie.

Spektakl Siostrunie” jest wystawiany na całym świecie od ponad 30 lat. To jedno z najdłużej wystawianych przedstawień w historii Off-Brodway.

Na scenie w Teatrze Kwadrat wystąpią: Hanna Śleszyńska/ Aldona Jankowska (Matka Przełożona - Siostra Mary Regina), Monika Bubniak/ Ilona Chojnowska (Opiekunka Nowicjatu - Siostra Mary Hubert), Olga Kalicka/ Agnieszka Sienkiewicz (Katechetka - Siostra Mary Roberta Anna), Aleksandra Radwan (Nowicjuszka - Siostra Mary Leo), Modest Ruciński/ Bartłomiej Wiater (Chodzące Nieszczęście - Siostra Mary Amnezja) i Sandra Babij (Mary Jean).

Premiera – 24 lutego 2024 roku.

Kolejne spektakle – 11, 12, 13 i 14 marca.

Więcej – na stronie Teatru Kwadrat.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia