null

„Sit-up dla Ukrainy” w Teatrze Studio

Drukuj otwiera się w nowej karcie

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji w Teatrze Studio odbędzie się wydarzenie „Hamer – sit-up dla Ukrainy”, a cały dochód zostanie przekazany na pomoc osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy.

„Hamer” to spektakl współtworzony przez Teatr Studio i Teatr 21, z Karoliną Hamer w roli głównej. Wyreżyserowała go Justyna Sobczyk, twórczyni Teatru 21.

Karolina Hamer rzuca nowe wyzwanie. Sobie i publiczności. Pływaczka i aktywistka, zdobywczyni 173 medali – również na Mistrzostwach Świata i Europy, jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming outu. Tym razem wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie. Sit-up to zaczepka do przemyśleń. Zupełnie nowa, solowa sceniczna formuła komediowo-dramatyczna. 

Po spektaklach odbędą się rozmowy z Karoliną Hamer. 5 maja spotkanie poprowadzi prorektor ds. studenckich Collegium Civitas, socjolog dr Paweł Maranowski, a 6 maja dramaturżka, pedagożka i badaczka teatru – Justyna Lipko-Konieczna z Teatru 21.

Cały przychód ze spektakli zostanie przekazany na konto Fundacji Ari Ari zajmującej się pomocą osobom z niepełnosprawnościami w Ukrainie. Bilety-cegiełki w ramach akcji „Płacisz ile możesz” są dostępne na stronie Teatru Studio.