null

“Skunks i Borsuk” czyli opowieść o pięknej przyjaźni

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Fragment plakatu do spektaklu "Skunks i borsuk" - rysunek przedstawia bajkowe postacie, skunksa i borsuka, na szaroniebieskim tle
„Skunks i Borsuk” w Teatrze Guliwer

Życie potrafi zaskoczyć każdego. Najlepiej wiedzą o tym bohaterowie książki Amy Timberlake „Skunks i Borsuk”, na podstawie której powstał spektakl Igora Gorzkowskiego. Już 10 lutego premiera na Scenie Liliput w Teatrze Guliwer. Zapraszamy!

Kto nie lubi swoich małych codziennych rytuałów? Kto nie ma niewielkich przyzwyczajeń wpisanych na stałe w rytm dnia? A co jeśli ktoś inny, zupełnie nagle, zajmie nasz ulubiony palnik na kuchence gazowej lub weźmie bez pytania kubek, z którego pijemy TYLKO my? Czasem nasz doskonale poukładany świat trzeba ułożyć na nowo i poprzestawiać go z pomocą osoby, od której absolutnie byśmy się tego nie spodziewali.

“Skunks i Borsuk” to opowieść o tym, jak można budować piękna przyjaźń mimo oczywistych różnic.

Jak poradzić sobie ze zmianą i przyzwyczaić się do nowych sytuacji? Jak otworzyć się na druga istotę i zmienić perspektywę, która wrosła w nas tak silnie? 

Najmłodsi widzowie przekonają się, czy współdzielenie domu przez cichego Borsuka i ekstrawertycznego Skunksa może stać się szansą na zupełnie niespodziewaną relacje.

„Skunks i Borsuk” został uznany „Najlepszą książką dziecięcą 2020” wg magazynu „Kirkus Reviews”. Premiera w Teatrze Guliwer to koprodukcja z Teatrem Soho. Będzie grana na Scenie Liliput.  

Plakat do spektaklu "Skunks i borsuk"