null

„Skunks i Borsuk” w Teatrze Guliwer

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.02.2024 16:00 - 18.02.2024 17:00
Teatr Guliwer
Fragment plakatu do spektaklu "Skunks i borsuk" - rysunek przedstawia bajkowe postacie, skunksa i borsuka, na szaroniebieskim tle
„Skunks i Borsuk” w Teatrze Guliwer

Teatr Guliwer i Teatr Soho zapraszają na premierę spektaklu "Skunks i Borsuk", który powstał w kooprodukcji tych obu teatrów. Spektakl powstał na podstawie książki Amy Timberlake w tłumaczeniu Barbary Łukomskiej. To propozycja dla widzów od lat 5. Premiera 10 lutego na scenie Liliput Teatru Guliwer.

Kto nie lubi swoich małych codziennych rytuałów? Kto nie ma niewielkich przyzwyczajeń wpisanych na stałe w rytm dnia? A co jeśli ktoś inny, zupełnie nagle, zajmie nasz ulubiony palnik na kuchence gazowej lub weźmie bez pytania kubek, z którego pijemy TYLKO my? Czasem nasz doskonale poukładany świat trzeba ułożyć na nowo i poprzestawiać go z pomocą osoby, od której absolutnie byśmy się tego nie spodziewali.

Życie, w końcu, potrafi zaskoczyć każdego. Najlepiej wiedzą o tym bohaterowie książki Amy Timberlake „Skunks i Borsuk”, na podstawie której powstał spektakl Igora Gorzkowskiego. To opowieść o tym, jak można budować piękna przyjaźń mimo oczywistych różnic.

Jak jednak poradzić sobie ze zmianą i przyzwyczaić się do nowych sytuacji? Być może trzeba otworzyć się na druga istotę i zmienić perspektywę, która wrosła w nas tak silnie?

„Skunks i Borsuk” został uznany „Najlepszą książką dziecięcą 2020” wg magazynu „Kirkus Reviews”. Premiera na Scenie Liliput to koprodukcja Teatru Guliwer z Teatrem Soho.

Plakat do spektaklu "Skunks i borsuk"
Teatr Guliwer