null

Słuchowisko o przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Fundacja Artystyczna MŁYN zaprasza do wysłuchania słuchowiska "Lodowy kamień i trzy krasnoludki".

Słuchowisko dostępne jest bezpłatne na kanale YouTube Fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o rodzeństwie trojga małych krasnoludków: Hanie, Koko i Bisiu, którzy marzą o wielkich przygodach. Dlatego w najdłuższą w roku noc łamią zakaz rodziców i wymykają się z domu, aby móc ujrzeć na własne oczy światło Lodowego Kamienia, o którym opowiadała im mama. W konsekwencji, dzieci nieświadomie budzą Lodowego Króla, a cały świat dotychczas znany krasnoludkom, pokrywa się grubą warstwą śniegu. Dzieci ruszają więc na wyprawę w poszukiwaniu Lodowego Króla, aby poprosić go o odejście. Po drodze spotykają różne stworzenia, muszą pokonać wiele przeszkód, ale przede wszystkim muszą nauczyć się porozumiewać ze sobą nawzajem, ponieważ tylko razem mogą odzyskać swój dom i całą Krasnoludzką Krainę. Bajka opowiada o sile rówieśniczej przyjaźni (co istotne, również przyjaźni w rodzeństwie) i o mocy jaką daje wspólne działanie, mimo że nie zawsze jest ono takie proste.

Znajome głosy, wybitni twórcy polskiego dubbingu i znani artyści internetowi w zupełnie nowej opowieści o relacji między rodzeństwem, przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu.

To pierwsze słuchowisko z nowego cyklu Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN. Projekt został  doceniony przez jury tegorocznego konkursu S3KTOR, a Fundacja Artystyczna Młyn otrzymała w tym konkursie specjalne wyróżnienie.