null

Niedzielne śniadania z piosenką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Niematerialna Warszawa: Śniadania z piosenką nowo-warszawską
Niematerialna Warszawa: Śniadania z piosenką nowo-warszawską

Muzeum Warszawy zaprasza na śniadania przy Wspólnym Stole na Rynku Starego Miasta. Pierwsze spotkanie z cyklu „Muzyka w mieście, piosenka w Warszawie” odbędzie się już w niedzielę 26 maja. Wydarzenie jest otwarte dla mieszkańców i bezpłatne.

„Muzyka w mieście, piosenka w Warszawie” to nowy projekt Muzeum Warszawy, którego współorganizatorem jest Fundacja Polskie Forum Migracyjne. Ma on na celu popularyzować żywą kulturę muzyczną stolicy.

Muzyczna Warszawa

Utwory opowiadające o Warszawie oraz jej mieszkankach i mieszkańcach, zarówno przeboje radiowe XX i XXI w., ballady uliczne międzywojnia, jak i warszawski rap czasów transformacji, są ważnym elementem stołecznej tożsamości. Piosenki warszawskie trafnie i dosadnie dokumentują miejską rzeczywistość.

W wielu miejscach Warszawy, np. na Starówce, Pradze czy Woli słychać także inne utwory — te przywiezione do Warszawy z Białorusi, Ukrainy czy Kolumbii, śpiewane przez Tadżyków, oraz Afgańczyków.
 

Śniadania z piosenką

Niedzielne śniadania przy Wspólnym Stole na Rynku Starego Miasta przybliżać będą kulturę muzyczną, a także kulinarną przedstawicieli społeczności osiadłych w Warszawie w ostatnich latach i dekadach?
 
W atmosferze wspólnego dzielenia się anegdotami, a także pysznym jedzeniem zarówno kilkupokoleniowe rodziny warszawskie jak i „nowi mieszkańcy” Warszawy porozmawiają o miejscu muzyki w mieście. Wszak trudno o dwa aspekty bardziej sprzyjające integracji międzykulturowej jak chwytliwa piosenka i pyszne jedzenie.
 
Pierwsze śniadanie odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 11:00. Będzie to tadżyckie rozśpiewane spotkanie z poczęstunkiem. 
 
Kolejne śniadania odbywać się będą w trzecią lub czwartą niedzielę miesiąca, od maja do września br.
 
Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie Muzeum Warszawy.