null

Solidarni z Ukrainą | specjalne pokazy filmowe na Mojeekino.pl

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.03.2022 18:00 - 28.03.2022 23:59

Portal Mojeekino.pl razem z Ukraina! Festiwal Filmowy oraz Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zaprasza na filmowe pokazy specjalne na rzecz Ukrainy.

Do 15 marca na portalu Mojeekino.pl oglądać można filmy ukraińskie online. Całkowity dochód z pokazów tych filmów przekazywany jest na wsparcie Ukrainy.

Aktualnie w ramach pokazów oglądać można filmy:

  • Cienie imperium”. Inspirowany książką Tomasza Grzywaczewskiego „Granice marzeń”dokument o skomplikowanej historii państw postsowieckich i ich mieszkańców, pokazywany był w ubiegłym roku m.in. na FPFF w Gdyni w sekcji „Inne spojrzenie”, na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz FF Transatlantyk. Film dostępny do 21 marca.
  • Plemię”. Historia opowiedziana wyłącznie obrazem i językiem migowym. Pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Myrosław Słaboszpyc'kyj’ego to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora. Film dostępny do 21 marca.
  • Do 18 marca dostępny jest film “Moja wojna”. Dokument opowiadający o trzech kobietach, które wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie się toczy walka, aby pokazać codzienne życie Lery (Waleria), Jaskry (Ira) oraz Wiedźmy (Ołena).
  • Do 27 marca oglądać można film “Atlandyta” – ukraiński kandydat do Oscara, zdobywca Grand Prix 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie. Wschodnia Ukraina, niedaleka przyszłość. Pustynia nienadająca się do zamieszkania przez ludzi. Siergiej, były żołnierz cierpiący na zespół stresu pourazowego, ma problem z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości.

Filmy dostępne w ramach akcji zmieniają się – więcej informacji na stronie Mojeekino.pl