null

Nie wolno milczeć! Spektakl dedykowany Ukrainie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

1,8 M w reżyserii Iwana Wyrypajewa, projekt teatralny wspierający białoruskich więźniów politycznych, można odnieść także do sytuacji w Ukrainie. Najbliższe spektakle zostały zadedykowane ludziom, którzy walczą o ukraińską niepodległość i o przerwanie wojny.

Tytułowe 1,8 metra to przestrzeń, jaką mają ludzie osadzeni w przepełnionych białoruskich więzieniach. Spektakl opowiada o więźniach politycznych, o ludziach przeciwstawiających się reżimom totalitarnym. Jest oparty na tekstach, które Białorusini i Białorusinki wypowiadali w sądach, na fragmentach listów pisanych do bliskich.

Premiera “1,8 M” odbyła się w grudniu 2021 roku. Spektakle zaplanowane na 18, 19 i 20 marca Nowy Teatr dedykuje Ukrainie i wszystkim ludziom, którzy walczą teraz o jej niepodległość.

Przyjdźcie nas posłuchać i z nami porozmawiać, bo teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest pokazanie, że jesteśmy razem. W Polsce, w Białorusi, w Ukrainie, w Rosji, w Europie. Próbują nas sztucznie dzielić, siać nienawiść – dlatego: Nie wolno milczeć.

Dla osób z Ukrainy i Białorusi teatr przygotował pulę bezpłatnych biletów na spektakle “1,8 M”. Kontakt w tej sprawie: telefonicznie – nr 22 379 33 33 – lub mailowo bow@nowyteatr.org