null

Spotkanie autorskie z Olgą Ślepowrońską

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika promująca warsztaty. Na środku tekst: „Z natury wzięte”. Nad nim logotypy: Biblioteki Multimedialnej, Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i tekst: „Działanie realizowane w ramach projektu "Z natury wzięte" finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022”. W tle po bokach i na dole motywy roślinne i zwierzęce. Plątanina kolorowych kwiatów, gałęzi, ptaków, owadów, startych książek.
Z natury wzięte

Poznajcie książkę Olgi Ślepowrońskiej zilustrowaną przez Weronikę Żurowską. Twórczynie poruszają temat klimatu - tego w przyrodzie i tego między ludźmi. Dzięki żółwiowi Tymoteuszowi czytelnicy wraz z bohaterami, Basią i Witkiem, dowiedzą się jak dbać o swój kawałek świata. „Klimatyczni” to książka dla dzieci w każdym wieku – podobnie jak nasze spotkanie.

„Klimatyczni” są utrzymani w niesamowicie klimatycznym nastroju. I ten klimat czuć wszędzie. W słowie, narracji i na nietuzinkowych ilustracjach. I co jest najpiękniejsze, a tym samym potwierdza wiarygodność przekazu – niezwykle intensywnie czuć również pasję autorki i jej niesamowite zaangażowanie w ochronę środowiska oraz chęć czynienia tego świata lepszym. - Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020.

Olga Ślepowrońska - psycholożka i animatorka społeczna. Od kilkunastu lat jeździ po Polsce i świecie z projektem CzujCzuj. W jego ramach prowadzi warsztaty z edukacji emocjonalnej dla dzieci z grup narażonych na wykluczenie oraz buduje recyklingowe place zabaw. Mama Roszka i Idy, z którymi zwiedza świat - ten bliski i daleki. 

Kiedy?
23 lipca (sobota) godzina 11.00-12.30

Gdzie?
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a

Zapisy na stronie Biblioteki.
 

Sprawdź lokalizację na mapie