null

Przewrót w instytucjach kultury - spotkanie w WOK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.03.2023 18:00 - 23.03.2023 20:00
Wejście do siedziby Warszawskiego Obserwatorium Kultury - na szklanych drzwiach napis WOK. W tle dwie osoby w przestrzeni instytucji
Warszawskie Obserwatorium Kultury | Autor: Monika Stolarska

Warszawskie Obserwatorium Kultury zaprasza na rozmowę poświęconą międzynarodowym praktykom dobrego zarządzania w instytucjach kultury w kontekście współczesnych wyzwań społeczno-politycznych.

W rozmowie wezmą udział: Bart de Baere, wieloletni dyrektor M HKA, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Antwerpii, przewodniczący programu Museum Watch i współautor raportu „Governance Management Project”, oraz dr Aleksandra Janus, dyrektorka Centrum Cyfrowego, badaczka i kuratorka projektów kulturalnych, współautorka projektu Laboratorium muzeum. 

Rozmowę poprowadzi Olga Brzezińska, menadżerka kultury, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Teatralnej, prezeska Fundacji Miasto Literatury i dyrektorka programowa Leadership Academy for Poland.

Instytucje kultury na całym świecie znajdują się w przełomowym momencie: możliwość realizacji ich misji oraz potencjał rozwojowy kształtują się w obliczu bezprecedensowego w skali ostatnich dekad nagromadzenia czynników zewnętrznych. Do wyzwań wynikających z rozwoju technologii, zmiany klimatu, konfliktów zbrojnych i kolejnych fal migracji dochodzą napięcia związane ze zwrotem populistycznym, a w konsekwencji – zmianą priorytetów polityki kulturalnej. Wspólnie z naszymi gośćmi porozmawiamy o strategiach ochrony instytucji przed zgubnym wpływem chaotycznych decyzji politycznych. Zastanowimy się, jak budować i rozwijać zespoły z troską o ludzi, którzy te instytucje tworzą. Wskażemy też najciekawsze praktyki wspierające organizacje i instytucje w radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi, które zagrażają realizacji ich celów i rozwojowi.

- czytamy na stronie Warszawskiego Obserwatorium Kultury.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 marca, o godzinie 18.00. Wstęp wolny. 

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.