null

Spektakl “Stream” w TR Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.05.2023 19:00 - 14.05.2023 20:30
TR Warszawa, Marszałkowska 8
Dwie kobiety siedzą obok siebie, młodsza trzyma w ręce smartfon i robi selfie, unosząc rękę w geście powitania
Stream, TR Warszawa | Autor: Agata Rucińska

TR Warszawa zaprasza na “Stream” - inspirowany greckimi mitami i prawdziwymi wydarzeniami spektakl o cyfrowej e-generacji, dla której wirtualna przestrzeń staje się ważniejsza od życia. Przedstawienie dla widzów powyżej 15 roku życia.

Spektakl “Stream” w reż. Katarzyny Minkowskiej czerpie materiał dramaturgiczny z mitologicznej historii bogini Demeter, której córka – Kore została porwana przez Hadesa, gdy na łące pod Enną schyliła się po kwiat narcyza. Odwołuje się także do współczesnych aktów przemocy, m.in. do zdarzenia z 2019 roku – w Utica w stanie Nowy York dwudziestojednoletni Brandon Clark zamordował Biancę Devins, osiemnastoletnią e-girl, i zamieścił relację z jej morderstwa na internetowej platformie Discord. Tematy mityczne znajdują tu swoje odbicie w wirtualnych przestrzeniach i na odwrót – zjawiska zaczerpnięte z Facebooka i Instagrama wpisują się w strumień antycznego uniwersum.

“Stream” to opowieść o stracie, rozumianej jako tragedia, ale również jako zmiana. Odchodzenie, znikanie, kult i pamięć o zmarłych to uniwersalne doświadczenia, towarzyszące ludzkości od zawsze. Jakie formy przybierają w epoce cyfrowej? W jaki sposób współczesny człowiek przechodzi rytuał pożegnania? Jak radzi sobie z pustką i zapomnieniem?

 

- czytamy na stronie TR Warszawa

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.