null

Przyznaliśmy stypendia na 2022 rok

Drukuj otwiera się w nowej karcie
minimakieta ogrodu, zrobiona z drewnianych deszczułek, kawałków zielonej wykładziny i mchu
Projekt stypendialny Marcina Chomickiego - Mikroogrody

51 projektów stypendialnych otrzyma w przyszłym roku finansowe wsparcie od Miasta - w sumie prawie dwa miliony złotych. Lista stypendystów i stypendystek, którym przyznano stypendium na 2022 rok, została właśnie opublikowana.

Już po raz drugi stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są w czasie pandemii. I tym razem zgłoszeń było bardzo dużo – aplikowało ponad pół tysiąca osób, zarówno debiutujących, jak i z dorobkiem artystycznym.  

Spośród wszystkich złożonych wniosków 506 spełniło wymogi formalne i przeszło do dalszej oceny. Ostatecznie wybranych zostało 51 projektów, w tym siedem zaproponowanych przez debiutantów. Pełna lista stypendystek i stypendystów jest dostępna w załączniku do zarządzenia opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.

Stolica przyznaje stypendia artystyczne osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad stołecznymi zabytkami. Finansowe wsparcie można uzyskać na realizowanie projektów w 8 dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Co roku zachęcamy do zgłaszania się najbardziej obiecujących i oryginalnych twórców i twórczyń, którzy chcą zrealizować swoje pomysły artystyczne. Stypendium jest szczególnie ważnym zastrzykiem dla osób, które nie reprezentują żadnej instytucji ani organizacji pozarządowej.