null

Daj sobie szansę, zdobądź stypendium!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolaż z czterech zdjęć, na każdym portret stypendystki lub stypendysty

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego m.st. Warszawy. Jest o co walczyć - do podziału są prawie dwa miliony złotych. Stypendystki i stypendyści z poprzednich lat zachęcają, by skorzystać z tego rodzaju wsparcia.

- Stypendium artystyczne m. st. Warszawy pozwala na realizację marzeń, daje stabilność i spokój. (Jaśmina Wójcik)

- Dzięki stypendium zyskałam stabilne warunki pracy niezbędne do realizacji długoterminowego projektu artystycznego. (Antonina Gugała)

- Stypendium artystyczne m.st. Warszawy nadało nowy wymiar moim dotychczasowym działaniom. To, co wcześniej było przede wszystkim pasją, zyskało ramy całościowego projektu. (Katarzyna Komar)

- Mogłem w całości skupić się na pracy badawczej i artystycznej, nie martwiąc się o inne źródła finansowania. Polecam ubieganie się o stypendium, bo daje komfort psychiczny i finansowy w pracy badawczo-artystycznej!  (Łukasz Wójcicki)

- to tylko kilka głosów naszych stypendystek i stypendystów z poprzednich lat. Obecnie realizują, albo już zrealizowali, projekty artystyczne, na które otrzymali finansowe wsparcie Miasta. 

“Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” – wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, której kuratorką i pomysłodawczynią jest Antonina Gugała, stypendystka m.st. Warszawy. Ekspozycja jest realizacją jej projektu stypendialnego. 

Pomagamy realizować marzenia

Od 2009 roku Warszawa przyznała dofinansowanie 488 osobom, a łączna kwota przyznanych stypendiów przekroczyła 14 milionów złotych. 

Osoby debiutujące, ale także te z twórczym dorobkiem, mogą ubiegać się o stypendium w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i design, upowszechnianie kultury. Zgłoszenia przyjmujemy przez specjalny formularz aplikacyjny na stronie stypendia.um.warszawa.pl. Tam można też znaleźć najważniejsze informacje dotyczące naboru.