null

Poznajcie nasze stypendystki i stypendystów!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zrzut ekranu ze strony z sylwetkami stypendystów i stypendystek na Dwutygodniku - ze zdjęciami i nazwiskami stypendystów

Rozrasta się nasza baza biogramów stypendystek i stypendystów, który dzięki wsparciu Warszawy realizują swoje twórcze projekty. Na stronie internetowej, którą przygotowaliśmy wspólnie z Dwutygodnikiem, można poczytać o osobach, które otrzymały stypendia w latach 2020-2023.

Biogramy stypendystek i stypendystów są systematycznie uzupełniane – chcemy, by w jednym miejscu znalazła się jak najpełniejsza baza wiedzy. Już teraz można tam przeczytać o stypendystkach i stypendystach z lat 2020-2023. Wyszukiwarka umożliwia dotarcie do poszczególnych lat i do dziedzin, w których przyznawane są stypendia.

Miasto stołeczne Warszawa przyznaje stypendia artystyczne na okres półroczny i roczny, w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i design oraz upowszechnianie kultury. Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecujących twórczyń i twórców, zarówno z dorobkiem, jak i debiutujących. Setki nadsyłanych co roku zgłoszeń przegląda i ocenia 9-osobowa komisja stypendialna.

Od 2009 roku stypendia przyznano 538 osobom, a Warszawa przeznaczyła na ten cel ponad 16 milionów złotych. W grudniu 2022 roku ogłoszona została lista kolejnych 50 stypendystek i stypendystów, którzy realizują teraz swoje projekty, a dostali na ten cel wsparcie w łącznej wysokości ponad 2 mln zł. 1 sierpnia 2023 roku rozpocznie się nabór na przyszłoroczne stypendia.