null

Warszawa znów przyzna stypendia artystyczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stypendia artystyczne m.st. Warszawy - nabór na 2024 rok.
Nabór na stypendia artystyczne 2024

Od 1 sierpnia można ubiegać się o stypendium artystyczne m.st. Warszawy na 2024 rok. Ten rodzaj wsparcia stolica przyznaje zarówno osobom z twórczym dorobkiem, jak i debiutującym. W tym roku do podziału są ponad dwa miliony złotych. Nabór potrwa do 15 września.

Od 2009 roku, kiedy stolica rozpoczęła przyznawanie stypendiów artystycznych, dofinansowanie uzyskało 538 osób, na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych. Dzięki wsparciu Warszawy twórczynie i twórcy mogą realizować swoje projekty w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i design, upowszechnianie kultury.

Stypendia są przyznawane na pół roku lub rok, a wynoszą w tej chwili 3800 złotych (brutto) na miesiąc. Nabór wniosków potrwa od 1 sierpnia do 15 września. Zgłoszenia są przyjmowane przez formularz aplikacyjny na stronie stypendia.um.warszawa.pl. Tam także można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące naboru.

Warto walczyć o stypendium
Warszawa docenia ciekawe pomysły i kreatywne podejście do sztuki. Najbardziej obiecujący i oryginalni stypendyści oraz stypendystki mogą liczyć na finansowe wsparcie projektów, które chcą zrealizować. Z osiągnięciami stypendystek i stypendystów z poprzednich lat można zapoznać się na stronie, która powstała we współpracy z Dwutygodnikiem – to baza biogramów twórczyń i twórców, którym Warszawa przyznała stypendia artystyczne.