null

Świat bez oczu - spektakl dla dzieci niewidomych i niedowidzących

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.03.2022 11:00 - 21.03.2022 12:00

Kameralny i interaktywny spektakl taneczny „Świat bez oczu”, dedykowany dzieciom z niepełnosprawnościami wzroku, na jedynych pokazach w Warszawie.

Przedstawienie otwiera świat tańca dla osób, które nie widzą oczami, ale widzą poprzez odczuwanie wibracji ruchu, dotyk poruszających się ciał, słyszenie dźwięków ruchu. Taniec jest formą sztuki odbieraną głównie wizualnie. W spektaklu „Świat bez oczu” taniec prezentowany jest dzieciom poprzez dotyk i odczuwanie – zamiast słuchania dźwięków lub słownych instrukcji, wyjaśnień czy audiodeskrypcji.

Artyści Dansema Dance Theatre uważają, że taniec, jako niewerbalna forma sztuki, powinien być odbierany bez słów. Ideą spektaklu jest prezentacja tańca poprzez estetycznie skonstruowane wzorce ruchowe prezentujące elementy sztuki tanecznej (przestrzeń, czas, energię) oraz poprzez odczuwanie różnych warstw scenografii i kostiumów.

Specjalnie zaprojektowane stroje dwójki tancerzy pozwalają na zachowanie dystansu między tancerzem a dzieckiem, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z wymogami sanitarnymi. Dziecięca publiczność jest zaproszona do przyłączenia się do samodzielnego odkrywania i pozostania w procesie tak długo, jak będzie to dla niej interesujące.

Pokazy w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1
)

  • 20 marca, godz. 11:00
  • 
20 marca, godz. 16:00
  • 
21 marca, godz. 11:00

Źródło: strona Teatru 21.