null

Światowy Dzień Miłośników Książek

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwie kobiety siedzące na ławce na dziedzińcu między budynkami czytają skiążki nominowane do 15. Nagrody Literackiej
Autor: J. Nadziejko

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Słowa Wisławy Szymborskiej to idelane motto dla wszystkich miłośniczek i miłośników książek, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto.

Światowy Dzień Miłośników Książek obchodzimy 9 sierpnia. Book Lovers Day świętowany jest od 2012 roku. Święto to ma na celu propagowanie książek i czytania. Zachęcamy do czytania każdego dnia i z tej okazji życzymy samych dobrych książek.

Po książki – do bibliotek i księgarń

Święto osób lubiących czytać można spędzić w bibliotece publicznej. Zbiory książek (klasyków i nowości oraz ebooki i audiobooki) wypożyczać można w ponad 200 placówkach w całym mieście. Najbliższą bibliotekę znaleźć można na specjalnej mapie bibliotek publicznych.

Po książki warto też wpadać do ksiegarń niezależnych, których w stolicy jest około 100. Właśnie trwa konkurs na Ulubioną Księgarnę Warszawy. Do 4 września głosować można na swoją ulubioną księgarnię. Głosowanie trwa na stronie https://ulubionaksiegarnia.waw.pl/plebiscyt Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Budują jej niepowtarzalny klimat i współtworzą lokalną przestrzeń. Organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów.

Najlepsze książki – wyróżnione nagrodami literackimi

Zachęcamy do czytania książek wyróżnionych nagrodami literackimi m.st. Warszawy: