null

Szaman. Spektakl reporterski - gościnnie w Teatrze Ochoty

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
26.06.2024 19:00 - 26.06.2024 20:30
Teatr Ochoty, Reja 9
Scena ze spektaklu "Szaman"
"Szaman. Spektakl reporterski"

Teatr Ochoty zaprasza na spektakl Szaman w reżyserii Moniki Mariotti. To wyjątkowe przedstawienie zostanie zagrane gościnnie 25 i 26 czerwca.

Spektakl jest oryginalnym połączeniem obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu oparte na faktach. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.

Czełutaj – wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najmocniejszych buriackich szamanów. Arunowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika zaś, miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni – bywa tam do dzisiaj i do dzisiaj jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi ponadto sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

Źródło: Teatr Ochoty

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia