null

Szkic ma moc. Młodzi, rysujcie i wygrywajcie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
szkicowniki
Szkicowniki, Muzeum Karykatury

Konkurs „Szkic ma moc”, towarzyszący ogólnopolskiemu Satyrykonowi, jest skierowany do uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni o profilu artystycznym. Do 9 lutego można nadsyłać szkicowniki, autorki i autorzy najlepszych zostaną nagrodzeni.

SZKIC MA MOC to konkurs na szkicowniki, który od trzech lat towarzyszy konkursowi głównemu i jest skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych. W tym roku zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. W szranki stanęła rekordowa liczba 436 uczestników – prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

Na wystawie w Muzeum Karykatury można zobaczyć 128 szkicowników. To szkicowniki czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu, a także młodych twórców i twórczyń, dopiero rozpoczynających przygodę ze światem artystycznym. 

Wraz z ogłoszeniem kolejnej edycji konkursu nadchodzą pewne zmiany, które ucieszą potencjalnych uczestników. Tym razem stających w konkursowe szranki organizatorzy dzielą na dwie kategorie wiekowe: uczniów, studentów i absolwentów do 30. roku życia studentów i absolwentów, starszych niż 30 lat.

Szczegóły dotyczące konkursu – na stronie satyrykon.pl.

Wystawę w Muzeum Karykatury “Satyrykon. Szkic ma moc” można oglądać do końca roku.

Ściana ze szkicownikami, fragment ekspozycji w Muzeum Karykatury
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Fragment ekspozycji w Muzeum Karykatury, kobieta ogląda szkicowniki
szkicowniki
Widok z góry na salę w Muzeum Karykatury