null

Tanga hebrajskie – koncert w Teatrze Kwadrat – 19. Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.08.2022 20:00 - 30.08.2022 22:00
Czarna figurka muzyka z kontrabasem stylizowana na warszawską syrenkę w środku. Czarne napisy z lewej i prawej, na górze nazwa festiwalu z liter w różnych kolorach. Całość na fioletowym tle.

Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.

Wystąpią: Marcin Masecki (fortepian), Eldar Tsalikov (saksofon, klarnet, śpiew).

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a jego znakami rozpoznawczymi stały się wirtuozerskie łączenie gatunków oraz łamanie granicy między sztuką wysoką a rozrywkową. Pierwszą pasją Maseckiego są jazz i muzyka improwizowana, ale jako jako klasycznie wykształcony pianista regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin, Beethoven czy Bach). Wśród wielu projektów artysty na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim, występuje on też często w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Pisze także muzykę dla filmu oraz teatru.

Eldar Tsalikov (saksofon/klarnet/śpiew) to wszechstronny muzyk – aranżer i kompozytor wywodzący się z rodziny rosyjskich muzyków. Urodził się w 1993 r. w Rostowie nad Donem, a po ukończeniu szkoły przeprowadził się do Berlina, gdzie kontynuował naukę w “Jazz-Institut Berlin”. Obecnie Tsalikov poszerza swoją wiedzę o muzyce jazzowej (i nie tylko), podejmując współpracę z europejskimi i światowymi muzykami reprezentującymi różne nurty tego gatunku – od głęboko tradycyjnych, takich jak hot jazz i swing po nowoczesne odmiany jazzu i muzyki eksperymentalnej – i koncertując z nimi i występując na prestiżowych festiwalach jazzowych w wielu krajach, m.in. w USA, Niemczech, Danii, Szwajcarii czy Szkocji.

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora.

Sprawdź lokalizację na mapie