null

Międzynarodowe Targi Książki - czytelnicze święto

Drukuj otwiera się w nowej karcie
pawilon m.st. Warszawy na Międzynarodowych Targach Książki, widok na regały z książkami
Warszawa na Międzynarodowych Targach Książki

Premiery, nowości literackie, ciekawe spotkania - to i dużo więcej na Międzynarodowych Targach Książki. Warszawa, jak co roku, ma swoje specjalne stoisko - jesteśmy w namiocie A na Placu Defilad, kilka kroków od sceny plenerowej i Teatru Studio. Targowe atrakcje potrwają do niedzieli.

Międzynarodowym Targom Książki towarzyszy wielowątkowy program dla miłośników literatury, w tym festiwale i wydarzenia branżowe, m.in.: Dzień Reportażu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego (sobota, 27 maja). Na stoisku m.st. Warszawy można zapoznać się – i kupić – także ksiązki nominowane do Nagrody Literackiej.

Od piątku będą się tam odbywać ciekawe spotkania i warsztaty rodzinne. W sobotę – warsztaty detektywistyczne prowadzone przez autorkę serii „Kocia Szajka”, Agatę Romaniuk. W ostatnim dniu targów z najmłodszymi spotkają się Marta Ignerska oraz Marta Lipczyńska-Gil, autorki książki „Ferment w mieście”. Wstęp na warsztaty jest wolny. 

Na odwiedzających stołeczny pawilon czeka specjalne wydawnictwo – Magazyn Nagrody Literackiej “Stolica Literatury”, stworzony we współpracy z Muzeum Karykatury. Publikacja powstała, by zwrócić uwagę na najnowszą kategorię Nagrody: komiks i powieść graficzna. 

Pełny program Międzynarodowych Targów Książki na stronie targiksiazkiwarszawa.pl.