null

Supermoc książek! Rusza akcja #TataTeżCzyta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nowa akcja promocji czytelnictwa

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich Fundacja Powszechnego Czytania zainaugurowała akcję pod hasłem Tata też czyta. Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem tego projektu.

Jak wynika z badań nt. stanu czytelnictwa książek w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, mężczyźni czytają mniej niż kobiety, a na pewno rzadziej czytają swoim dzieciom.  Chłopcy dużo wcześniej i częściej niż dziewczynki porzucają czytanie książek, kiedy kończą 9-10 lat. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców. Czytanie jest często przedstawiane jako niemęskie, przeciwstawia mu się sport jako alternatywną formę spędzania wolnego czasu – a przecież powinniśmy chcieć rozwijać się holistycznie!

- inicjatorzy akcji #TataTeżCzyta chcą zachęcić mężczyzn do czytania, przekonać, że może ono wpłynąć na jakość czasu spędzanego z dzieckiem oraz na rozwój dziecka – teraz i w przyszłości.

Ma temu służyć publikacja Supermoc książek #TataTeżCzyta. W prosty i jednocześnie atrakcyjny wizualnie sposób pokazuje ona, jak zaznajamiać dziecko z książkami. Już teraz można ją pobrać w formie e-booka, a w wersji drukowanej – od 25 maja – na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, w wybranych księgarniach oraz w bibliotekach publicznych i przedszkolach.

Więcej szczegółów na stronie Fundacji Powszechnego Czytania.