null

Napis - premiera w Teatrze Ateneum

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.02.2024 19:00 - 24.02.2024 21:00
Teatr Ateneum, Jaracza 2
Czterech aktorów i dwie aktorki w różnym wieku stoją przy windzie w eleganckiej kamienicy. Żółty napis w stylu grafitti "Napis"

Pierwsza w 2024 roku premiera Teatru Ateneum to spektakl na podstawie tekstu Géralda Sibleyrasa. „Napis” jest ostrą diagnozą społeczeństwa, w naszych czasach nietolerancji i ksenofobii.

Oto elegancka kamienica we współczesnym mieście. Jej mieszkańcy patrzą na innych trochę z góry, choć tak naprawdę są banalni, poprawni politycznie i mówią frazesami z telewizji. I tak spokojnie płynąłby dzień za dniem, gdyby nie pojawili się w kamienicy nowi lokatorzy, na pierwszy rzut oka mili i sympatyczni. Tylko dlaczego już po dwóch tygodniach o mężu nowej sąsiadki ktoś w windzie napisał, że jest własnym narządem płciowym? Pomówiony w ten prostolinijny sposób niejaki pan Lebrun wszczyna prywatne śledztwo...

„Napis” Géralda Sibleyrasa jest na pozór wesołą komedią, ale chyba lepiej pasują do niego słowa słynnej niegdyś piosenki: „z jednej strony śmiech szalony, z drugiej strony gorzka łza”.

Na Scenie 20 pojawią się: Grzegorz Damięcki, Paulina Gałązka, Emilia Komarnicka-Klynstra, Bartłomiej Nowosielski, Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec.

Premiera 24 lutego 2024 roku.

Kolejne spektakle – 25, 27, 28, 29 lutego oraz 1, 2 i 3 marca.

Źródło: Teatr Ateneum

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia