null

Spektakl wg tekstu noblisty w Teatrze Baj

Drukuj otwiera się w nowej karcie
"Dziewczynka ze skrzypcami" | Autor: Albert Roca Macia

Teatr Baj ma w swoim repertuarze spektakl “Dziewczynka ze skrzypcami” w reżyserii Ewy Piotrowskiej wg tekstu Jona Fossego, który jest tegorocznym laureatem literackiej Nagrody Nobla. Jego nazwisko zostało ogłoszone w czwartek 5 października, a właśnie w tym miesiącu na afiszu Baja jest sztuka skandynawskiego noblisty.

Była sobie pewnego razu mała dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach. Dodatkowo posiadała rzadką umiejętność. Kiedy zakrywała oczy dłonią, mogła widzieć to, o czym akurat wówczas myślała 

Dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach, wyrusza na poszukiwania swojego taty. Droga, którą przemierza prowadzi przez morze, skały, lasy. Natura jest jej przeszkodą, ścieżką i lustrem jednocześnie. Jej emocje odbijają się w szumie fal, blasku zorzy polarnej i fruną z wiatrem. Muzyka, której bezgranicznie zaufała, wyznacza jej ścieżkę do uwięzionego przez rozpacz i mrok taty.

Ewa Piotrowska sięgnęła po tekst najważniejszego dzisiaj norweskiego dramatopisarza – Jona Fossego. Polska inscenizacja tekstu tego autora to jedna z pierwszych skierowanych do młodego widza.

Spektakl “Dziewczynka ze skrzypcami” jest grany 12, 14, 15, 17 i 18 października. Sztuka jest skierowana do widzów od 10 lat.

Na stronie Teatru Baj można pobrać scenariusz specjalnej lekcji, która towarzyszy spektaklowi. Do wykorzystania przed lub po obejrzeniu przedstawienia.