null

Skok wzwyż - popremierowe spektakle w Teatrze Dramatycznym

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
09.07.2024 19:30 - 09.07.2024 23:48
Teatr Dramatyczny, pl. Defilad 1
Plakat przedstawia zapowiedź spektaklu „Skok wzwyż” Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka. Głównym elementem graficznym jest niebieska proporczykowa flaga ozdobiona frędzlami w kolorze złotym, na której widnieje tytuł spektaklu „Skok wzwyż” napisany czerwoną czcionką. Poniżej tytułu znajduje się data „2024”. Na plakacie znajdują się również informacje o adaptacji spektaklu, który jest oparty na motywach książki Hanki Jakubowskiej „Janka. Opowieść o awansie”, opublikowanej przez Wydawnictwo Czarne. Poniżej flagi widnieje lista twórców i aktorów zaangażowanych w produkcję spektaklu, a także szczegóły dotyczące lokalizacji – Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka. Plakat utrzymany jest w jasnych, stonowanych barwach, z dominującymi elementami niebieskimi i złotymi, co nadaje mu elegancki i klasyczny wygląd.
Skok wzwyż, reż. Wojtek Rodak

Mała Scena Teatru Dramatycznego zaprasza na popremierowe spektakle "Skok wzwyż" reż. Wojtka Rodaka.

Sceniczna adaptacja autobiograficznego eseju Macieja Jakubowiaka to opowieść o awansie, w szczególności awansie kobiet, na przestrzeni trzech generacji żyjących w Polsce XX wieku i XXI wieku - podróż przez marzenia, nadzieje i trudy pokolenia urodzonego przed drugą wojną światową, pokolenia wzrastającego w czasach socrealistycznej obietnicy nowego obrazu ludzkości i wreszcie roczników kształcących się już w kapitalistycznej, wolnorynkowej rzeczywistości. 

To także opowieść - pisana historiami z małej i z dużej litery - o próbach i możliwości samostanowienia kobiet na przestrzeni ostatnich kilku dekad. O tym, co chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom, jakie schematy chcemy kontynuować w naszych rodzinach i w społeczeństwie, a co wytwarza cykle cierpienia i wymaga zmian. 

Zespołowi aktorskiemu Teatru Dramatycznego towarzyszy na scenie Ewa Błasiak, wyłoniona w otwartym naborze “ekspertka codzienności”, niezawodowa aktorka, która losy tytułowej Hanki opowie również przez pryzmat własnych doświadczeń. W przygotowaniach do spektaklu bierze również udział Przemysław Radkiewicz, lekkoatleta, olimpijczyk z Atlanty (1996), trener skoku wzwyż.

Informacje i bilety online

 

 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia