null

#PolacyRobiąTeatr - Macbeth w Teatrze Druga Strefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.12.2023 19:00 - 02.12.2023 20:30
Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A
Scena ze spektaklu "Macbeth" - cierpiący mężczyzna leży na czarnych workach, obok kanister na benzynę
Macbeth / Divadlo Kontra

Na scenie Teatru Druga Strefa 2 grudnia wystąpi Divadlo Kontra, założone w 2007 przez Klaudynę Rozhin, polską reżyserkę i tłumaczkę od lat żyjącą w Anglii, oraz słowackiego aktora Petra Čižmára. Spektakl Macbeth to kolejna produkcja prezentowana w cyklu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr.

W naszym spektaklu nie ma króla Duncana, nie ma Banqua, Macduffa, nie ma nawet Lady Makbet. Jest tylko tytułowy bohater. Człowiek, który cierpi. Cierpi, bo identyfikuje się ze stworzonym przez jego umysł fałszywym ego i jego historią. Czy rzeczywiście jest mordercą, czy też zdarzenia, które odgrywa są tylko projekcją jego umysłu? Cierpienie stwarza jednak możliwość przebudzenia. Czy mu się uda? Czy miecz przetnie iluzję? Czy Makbet przebudzi się do stanu świadomości? Czy wyzwoli się z władzy umysłu, zamieni opór na akceptację i odnajdzie swoje prawdziwe "ja" - Istnienie?

Adaptacja inspirowana naukami Eckharta Tolle i jego książką "Potęga Teraźniejszości".

Divadlo Kontra założyła w styczniu 2007 Klaudyna Rozhin, polska reżyserka i tłumaczka od lat żyjąca w Anglii, oraz słowacki aktor Petr Čižmár. Od 2007 roku grupa zagrało w sumie ponad 2000 przedstawień nie tylko w Słowacji, ale także w Polsce, Czechach, Niemczech i Wielkiej Brytanii, zdobywając liczne nagrody, w tym dwukrotnie prestiżową nagrodę DOSKY - Ulubiony Teatr Sezonu (2018 & 2019).

Spektakl “Macbeth" Divadlo Kontra zostanie pokazany w ramach 5. edycji #PolkiRobiąTeatr #PolacyRobiąTeatr w Teatrze Druga Strefa.