null

Ślub w Teatrze Druga Strefa

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
15.07.2023 19:00 - 15.07.2023 21:00
Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A
zdjęcie panny młodej w welonie z przesunięciem
Teatr Druga Strefa

Komedianci, polska grupa teatralna w Paryżu działająca przy stowarzyszeniu APGEF (Association des Polonais des Grandes Ecoles Françaises) zaprasza na swój najnowszy spektakl: „Ślub” na podstawie sztuki Witolda Gombrowicza. Produkcja zostanie pokazana w Teatrze Druga Strefa, w ramach cyklu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr.

Przedstawienie pt. „Ślub” jest zwieńczeniem tegorocznych warsztatów teatralnych po polsku organizowanych od 2013 roku przez stowarzyszenie APGEF i odbywających się w Bibliotece Polskiej w Paryżu.  

Polska grupa teatralna APGEF (Association des Polonais des Grandes Ecoles polonaises) w Paryżu istnieje od 2013 roku. Zrzesza  Polaków urodzonych bądź mieszkających we Francji od wielu lat i szukających więzi z kulturą polską na emigracji, Polaków mieszkających we Francji od niedawna i szukających więzi z innymi Polakami, oraz Francuzów (najczęściej polskiego pochodzenia) mówiących po polsku i pragnących pogłębiać znajomość języka polskiego poprzez teatr i sztukę. Ogólnym celem organizowanych przez stowarzyszenie APGEF warsztatów teatralnych i wystawianych przez grupę sztuk jest promocja polskiej literatury dramatycznej we Francji.

Bilety na stronie Teatru Druga Strefa.

Spektakl jest pokazywany w Warszawie w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr.