null

Druga strefa. Wystawa Izabelli Kloch

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.10.2023 19:00 - 10.11.2023 20:00
Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A
Barwny obraz olejny, przedstawiający dwóch męzczyzn siedzących w tramwaju - ich sylwetki widać z boku, obaj ubrani w koszulki z krótkimi rękawami i szorty, siedzący z przodu ma czapkę z daszkiem.
Izabella Kloch, Druga strefa

Teatr Druga Strefa zaprasza na wystawę malarstwa Izabelli Kloch. Wstęp wolny. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Wystawa malarstwa Izabelli Kloch to podróż do codzienności, pełna piękna i niezwykłości. Artystka w swoich obrazach sięga do zwykłych chwil, które w ułamku sekundy stają się wyjątkowe. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z różnych cykli tematycznych, takich jak „martwa natura”, „widok z okna”, „pejzaż” czy „ludzie w codzienności”.

Główną inspiracją dla mnie w moim malowaniu są sytuacje zwykłe, codzienne, powtarzalne, wielokrotne, które w ułamku sekundy stają się niezwykłe, godne "uwiecznienia”, zatrzymania w formie obrazu. Towarzyszy tej wizji silna emocja i uczucie pewności, że jest to dokładnie to, co chcę przekazać i o czym chcę mówić obrazem. Czasem nadaję takiemu przeżyciu formę wiersza. Sceny, sytuacje, ludzie, nabierają głębokiego znaczenia, stają się symbolem, metaforą. Ideałem, do którego dążę jest nadanie tej refleksji właściwej formy. 

Wystawę Izabelli Kloch można oglądać do 10 listopada.

Źródło: FB Teatru Druga Strefa