null

Dzikie harce na scenie Teatru Guliwer

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Scena ze spektaklu "Dzikie harce" w Teatrze Guliwer
"Dzikie harce" | Autor: Marek Zimakiewicz

Co wolno, a czego nie powinno się robić? Czy można wygłupiać się cały dzień, jedząc słodki popcorn i grając w gry? Lista zakazów w codziennym życiu jest długa, ale w teatrze za sprawą magii można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa! W spektaklu „Dzikie harce” rozmowy ojca i syna wokół tego, gdzie przebiega granica między narzuconymi zasadami a beztroską i wygłupami, stały się punktem wyjścia do wspólnej zabawy w Teatr. Premiera 5 listopada!

Co może się zdarzyć, jeśli tata z synem połączą siły i wspólnie wymyślą spektakl? „Dzikie harce” to seria gier i zabaw, dzięki którym teatr staje się miejscem uwolnienia od obowiązujących zwykle zasad. Twórcy i twórczynie bawią się sytuacjami znanymi każdemu, kto wychowywał lub był wychowywany. Spektakl zadaje pytania o to, kiedy lista prawideł i zakazów jest konieczna i pokazuje, jak zabawę można traktować poważnie. Czy za światem rozrzuconych skarpetek, nieumytych rąk i wariackich wybryków, kryje się zupełnie inna, szalona metoda? Twórcy i twórczynie spektaklu przyglądają się jej z humorem i uważnością.

„Dzikie harce” powstały dzięki rozmowom z moim synem Jędrkiem (lat 8) – mówi reżyser spektaklu. Chciałem, żeby poznał magię teatru jako miejsca szalonego, otwartego i pięknego. A zarazem dzięki Jędrkowi starałem się zrozumieć, co zmienić w swoim teatrze, żeby przemawiał do dzieci. Na początku zadawałem pytania tak żenujące jak „Czy to by się podobało dzieciom?”, na co padała rozsądna odpowiedź „Skąd mam wiedzieć, co lubią wszystkie dzieci?” 

Spektakl dla widzów od 7 lat.

Reżyseria, pomysł, scenariusz: Wojtek Ziemilski
Współpraca reżyserska, choreografia: Maria Stokłosa
Scenografia, kostiumy, współpraca koncepcyjna: Wojtek Pustoła
Kostiumy: Olga Turczak
Muzyka: Dominik Strycharski
Animacja: Anita Kwiatkowska-Naqvi
Współpraca dramaturgiczna: Jędrek Ziemilski, Justyna Czarnota, Sodja Lotker

Występują: Katarzyna Brzozowska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Jacek Poniński, Krzysztof Prygiel, Maciej Owczarzak, Błażej Twarowski (gościnnie), oraz w animacji – Jędrek i Wojtek Ziemilscy (gościnnie)

Zapraszamy do Teatru Guliwer! 

Scena ze spektaklu "Dzikie harce"