null

Teatr Guliwer: Kosmiczny pokój

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.12.2023 17:30 - 03.12.2023 18:45
Teatr Guliwer, Różana 16
Kosmiczny pokój

„Kosmiczny pokój” to spektakl muzyczny Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” i Teatru Lalek Guliwer, który na każdym etapie powstawał w procesie współpracy mieszkających w Warszawie dzieci z różnych krajów, z artystami i artystkami. Przedstawienie wyreżyserowała Kateryna Lukianenko. Premiera 3 grudnia.

To właśnie Warszawa i wspólny spektakl połączył Katię, Emmę, Makara, Tetianę, Oleha, Nikitę, Vikę, Lilit, Tosię, Kamilka, Benia, Ritę, Tymka, Hanię, Zacharego, Leo, Basię, Emę i inne dzieci z Białorusi, Polski i Ukrainy. Wielokulturowa grupa dzieci przez niemal sześć miesięcy współtworzyła przedstawienie wraz z artystami i artystkami, używając narzędzi zaczerpniętych ze świata sztuki: muzyki, piosenki, słowa, scenografii, multimediów i tańca.

Scenariusz spektaklu autorstwa Magdaleny Mrozińskiej jest efektem letnich warsztatów, które zapoczątkowały proces realizacji projektu #Połączeni. Autorka stworzyła przeplataną piosenkami komedię omyłek, która swój początek znalazła w dziecięcych, prawdziwych historiach. Rozmowy o domach, zarówno tych odległych i symbolicznych, jak i tych bardzo konkretnych i bliskich, przerodziły się w piękną opowieść o tęsknocie, odnajdywaniu swojego miejsca w świecie, sile przyjaźni i o tym, że bez względu na wszystko warto marzyć.

- czytamy na stronie Teatru Guliwer.