“Uśmiech bez kota”, czyli Alicja w Krainie Zdziwienia

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Opera hologramowa "Uśmiech bez kota"

Teatr Guliwer zaprasza na operę hologramową dla dzieci, autorstwa Agaty Zubel na podstawie „Alicji po drugiej stronie lustra” i wątków z „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Światowa prapremiera odbędzie się w ramach „Małej Warszawskiej Jesieni”. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę.

“Uśmiech bez kota” to eksperyment, który proponuje dzieciom współczesna kompozytorka i wokalistka Agata Zubel, a więc podczas tej przygody spotkamy przede wszystkim bardzo dużo dziwnych dźwięków, rytmów, melodii, odgłosów i brzmień. Muzyka współczesna jest krainą, w której królują zdziwienie, eksperyment i zabawa.

Czy lubicie się dziwić? I po co w ogóle nam zdziwienie? Czy to miłe uczucie czy raczej niepokojące? Podczas tej podróży przewodniczką będzie Alicja, która zaprowadzi nas do Krainy Po Drugiej Stronie Lustra. Inaczej: do Krainy Na Opak albo jak kto woli: Krainy Zdziwienia. Najpierw zdziwimy się, że ściany mówią do nas w dziwnym języku: niby znanym a jednak zupełnie niezrozumiałym. Potem zadziwi nas, że Alicja potrafi świetnie śpiewać i to różnymi głosami (...) Potem będzie jeszcze dziwniej, ale przekonamy się też, że zdziwienie i zaskoczenie dobrze łączą się z zabawą. Bo cóż lepszego można robić w miejscu, w którym zamiast zwykłego kota zjawia się tylko jego uśmiech, a dżem jest po to, żeby o nim podyskutować: a nie, żeby go zjeść?

Spektakl “Uśmiech bez kota” jest przeznaczony dla widzów od 5 lat. Premiera na Scenie Liliput odbędzie się 16 września. Więcej informacji na stronie Teatru Guliwer.