null

Jak się starzeć bez godności - premiera w Teatrze Komedia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.11.2023 19:00 - 11.11.2023 21:20
Teatr Komedia, Słowackiego 19a
Fragment plakatu do spektaklu Teatru Komedia "Jak się starzeć bez godności" - białe tło, pośrodku zdjęcie aktorek i aktora
Plakat do spektaklu "Jak się starzeć bez godności"

Teatr Komedia oraz współtwórcy m. in. „Pożaru w burdelu” i „Wyspy Jadłonomia” zapraszają na niepozbawioną elementów grozy komedię opowiadającą o wczesnej starości – lub – innymi słowy – późnej młodości. Spektakl „Jak się starzeć bez godności” powstał na podstawie książki-antyporadnika o tym samym tytule.

Twórcy, inspirując się popularnymi podcastami i książką „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej, proponują nie do końca poprawny politycznie i nie całkiem poważny poradnik mierzenia się z dorosłością, dojrzałością, a nawet nieśmiało majaczącą na horyzoncie starością.

Spektakl będzie miał formę dokumentu portretującego dzień z życia czterech kobiet i jednego mężczyzny. Zobaczymy błahe – choć heroiczne – poranki, ale i epizody dramatyczne: dostarczanie dzieci do szkoły, egzaminy, obserwowanie dojrzewania „naszych pociech”, perypetie zawodowe osób w wieku późnoprodukcyjnym. Będą też doświadczenia graniczne w rodzaju wizyty u mechanika, lekarza-specjalisty czy w klubie sportowym. Dzień ukoją rozmowy z przyjaciółmi o zdrowiu, czyli chorobach, i lektura prasy poradnikowej, składającej się niemal wyłącznie z urągających nam zdjęć młodych i sprawnych osób rozmaitych płci.

Premiera w Teatrze Komedia 10 listopada.