null

Ogłaszamy konkurs w Teatrze Lalka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie ze spektaklu: fantazyjne ptaki na scenie i wyżej wśród scenografii wyglądającej jak skrzydła.
Autor: fot. Marta Ankiersztejn

Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora/dyrektorki Teatru Lalka, na pięć kolejnych sezonów artystycznych.

Kandydatki i kandydaci powinni spełnić wymagania formalne: posiadać co najmniej 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów teatralnych lub pracy w instytucji kultury, organizacji pozarządowej w obszarze kultury, oraz minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem. Jednym z kryteriów preferowanych przez komisję konkursową jest doświadczenie kandydata przy realizacji projektów teatralnych dla dzieci.

Osoby zainteresowane powinny także przedstawić 5-letni program bieżącego funkcjonowania i rozwoju Teatru, z uwzględnieniem określonych wymagań. Szczegóły znajdują się w ogłoszeniu konkursowym, opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi w ciągu 60 dni od końcowego terminu składania ofert.

Teatr Lalka powstał w maju 1945 r. w Samarakandzie, a w roku 1948 przeniósł się do Warszawy. Od 1955 r. jego siedzibą jest Pałac Kultury i Nauki. W repertuarze ma spektakle adresowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale grane są tam również przedstawienia dla dorosłych.  

Z Teatrem Lalka od samego początku związani są wybitni artyści i artystki sztuki lalkarskiej, a przedstawienia Lalki stawały się ważnymi wydarzeniami artystycznymi, wyznaczającymi nowe kierunki w polskim i światowym teatrze lalek.