null

Teatr Lalka na Placu Defilad

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.06.2022 11:00 - 03.06.2022 19:00
Żółty rysunek koncertu na Placu Defilad pod Pałacem kultury, za obrazkiem na czarno trzykrotnie powtórzony tekst: "Plac Defilad".
Plac Defilad 2022

Program dla dzieci przygotowany przez Teatr Lalka. W programie m.in. „Ukraińska Matka dla Dzieci Ukraińskich” – integracyjne warsztaty lalkarskie dla dzieci, „Bajka o szczęściu” – czytanie performatywne w wykonaniu aktorów ukraińskich oraz spektakl „Tymoteusz Rymcimci”.

Program:

Godz. 11.00, czas trwania ok. 60 min, dla dzieci od lat 5 

„Ukraińska Matka dla Dzieci Ukraińskich”, warsztaty prowadzone przez Venerę Ibragimovą dla dzieci ukraińskich i polskich są wprowadzeniem do kultury ukraińskiej.

„Rozpoczniemy od ukraińskiego języka literackiego. Będą też ukraińskie kołysanki. Ale zanim zaczniemy uczyć się kołysanek, zrobimy tradycyjną ukraińską lalkę motankę”.

Godz. 14.00, czas trwania ok. 60 min, dla dzieci od lat 7 

Czytanie performatywne „Bajki o szczęściu” Izabeli Degórskiej w przekładzie Jurija Popsujenko, w wykonaniu aktorów z Ukrainy i w reżyserii Venery Ibragimovej. Premiera odbyła się 2 maja 2022 roku w Teatrze Lalka.

„Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej przypomina o tym, na kogo można liczyć w najtrudniejszych momentach życia, co jest w nim ważne i co daje prawdziwe szczęście. Bohaterami opowieści są zwierzęta i... ludzie.

Godz. 17.30, czas trwania ok. 60 min, dla dzieci od lat 3 

Spektakl „Tymoteusz Rymcimci” to historia misia Tymoteusza Rymcimci, jednego z najsympatyczniejszych bohaterów teatru lalek. Stworzył go ponad pół wieku temu wybitny reżyser i dyrektor Teatru Lalka Jan Wilkowski. Wraz z Tymoteuszem dorosło już kilka pokoleń polskich dzieci, a Rymcimci wciąż jest małym misiem, który próbuje zrozumieć otaczający go świat i oswoić z nim najmłodszą publiczność. Premiera spektaklu odbyła się 12 września 2020 roku w Teatrze Lalka.

źródło: Plac Defilad

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.