null

O dwóch takich, co ukradli księżyc - premiera w Teatrze Lalka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.12.2023 12:00 - 17.12.2023 13:30
Teatr Lalka, Pałac Kultury i Nauki
Plakat do spektaklu "O dwóch takich, co ukradli księżyc" w Teatrze Lalka
Projekt graficzny: Joanna Rusinek

16 grudnia w Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu “O dwóch takich, co ukradli księżyc” wg Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji i reżyserii Jarosława Kiliana. Historia Jacka i Placka zostanie opowiedziana na scenie w planach aktorskim i lalkowym. To propozycja dla widzów od lat 6.

W Zapiecku, cichym miasteczku zamieszkiwanym przez ludzi pracowitych, lecz ubogich, pewnego dnia na świat przychodzą bliźniacy – Jacek i Placek. Radość rodziców z narodzin wyczekiwanych latami dzieci nie trwa jednak długo. Bracia, ku rozpaczy niemłodego już małżeństwa oraz utrapieniu spokojnych zapiecczan, wyrastają na chłopców leniwych, łakomych i psotnych. Stroniący od wysiłku oraz trosk bliźniacy, opuszczają rodzinny dom i udają się w podróż w poszukiwaniu krainy, w której nikt nie musi pracować, a mimo to żyje dostatnio.

Wędrówka Jacka i Placka, choć pełna jest niebezpieczeństw, bolesnych rozczarowań oraz chwil zwątpienia, pozwala im odkryć dobro i piękno świata. Teatralna adaptacja ponadczasowej powieści Kornela Makuszyńskiego rozbudzi wyobraźnię młodych widzów oraz wskaże szlachetne i wartościowe wzorce postępowania.

Premiera spektaklu “O dwóch takich, co ukradli księżyc” w Teatrze Lalka - 16 grudnia.