null

Eden Open Source - instalacja teatralna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Monika Popiel i jej instalacja | Autor: Monika Popiel

Monika Popiel, stypendystka m.st. Warszawy, zaprasza na Teatru Ochoty na spotkanie z jej niezwykłym projektem stypendialnym, poruszającym wszystkie zmysły.

Eden Open Source to interaktywna instalacja teatralna eksplorująca temat wstydu. Autorka, Monika Popiel, zrealizowała ten projekt dzięki stypendium artystycznemu m.st. Warszawy. 

Zanim otrzymałam stypendium przez parę lat EDEN OPEN SOURCE był moim projektem marzeniem (...) Gdyby nie stypendium nie miałabym szansy rozwijać swojego wymarzonego języka twórczego.

Autorka przez rok spotykała się z osobami, które zechciały ofiarować jej swoje wstydy do projektu. Będąc czułym uchem, rejestrując dotyk i gesty utworzyła dla każdej z osób intymną mapę wstydu, którą przeniosła i zaprogramowała w interaktywne tkaniny. Z tkanin powstały ubrania-kostiumy, które stanowią osobiste awatary wstydów spotkanych osób.

Każda osoba, która odwiedzi przestrzeń instalacji, będzie mogła przymierzyć kostiumy, wypełnić je ruchem, eksplorować ich faktury, fałdy i zakamarki tym samym odsłaniając kolejne warstwy zaszytych w nich opowieści. Każde z ubrań zostało wyposażone w port minijack, do którego będzie można wpiąć słuchawki i wysłuchać głosów.

Interaktywna instalacja teatralna Moniki Popiel będzie prezentowana w Teatrze Ochoty od 17 do 19 lutego.