null

Premiera w Teatrze Ochoty wg Leopolda Tyrmanda

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.02.2023 19:00 - 25.02.2023 21:30
Dwaj mężczyźni w białych koszulach stoją przy oknie, w pokoju z widokiem na iglicę Pałacu Kultury i Nauki. Jeden widoczny z profilu, ma wąsy i ciemne włosy. Zasłania go napis na żółtym tle: Leopold Tyrmand, życie towarzyskie i uczuciowe.
Premiera w Teatrze Ochoty

“Życie towarzyskie i uczuciowe” w reżyserii Igora Gorzkowskiego to najnowszy spektakl Teatru Ochoty. Premiera w sobotę 25 lutego.

Co musisz zrobić, by zamieszkać w modnej dzielnicy? Czy wyposażysz mieszkanie tak, by tobie było wygodnie, czy by robiło wrażenie na znajomych? Jak daleko jesteś w stanie posunąć się, aby móc kupić dobry samochód? Które wydatki ukrywasz, a które eksponujesz? Czym chwalisz się na fejsie? Wakacje? Meble? Obiady w dobrych restauracjach? Działka albo apartament w kurorcie? Wizyta lekarska poza kolejką?

Pozycja społeczna i kariera zawodowa nieodmiennie idą w parze, czy to lata 50. XX wieku, czy 3. dekada 21. stulecia. Na co mamy wpływ, a co dzieje się niezależnie od nas? To było i jest trudne do zdefiniowania. Łudzimy się naszą sprawczością i niezależnością, tymczasem jedna czy dwie decyzje mogą nas wpędzić w spiralę zobowiązań. Dziś – od banku czy rodziny, kiedyś – od partii i osób „ustosunkowanych”.

Więcej do przeczytania na stronie Teatru Ochoty.