null

Na rauszu - premiera w Teatrze Polonia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.01.2024 19:30 - 03.01.2024 21:30
Teatr Polonia
Grafika zapowiadająca spektakl "Na rauszu" w Teatrze Polonia
Premiera 29 grudnia 2023 r.

Słynny duńsko-holendersko-szwedzki komediodramat po raz pierwszy w Polsce w wersji scenicznej. Spektakl “Na rauszu” w Teatrze Polonia reżyseruje Marcin Hycnar, który wystąpi też w jednej z ról. Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa.

Filmowy pierwowzór “Na rauszu” z 2020 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga (współautora adaptacji teatralnej) cieszył się zasłużenie ogromnym powodzeniem w kinach, dostał też Oscara dla najlepszego filmu nieamerykańskiego i aż cztery Europejskie Nagrody Filmowe (najlepszy film, reżyser, aktor i scenarzysta) oraz ponad 20 innych nagród na całym świecie.

Jest to historia czterech zmęczonych życiem nauczycieli, którzy postanawiają sprawdzić empirycznie teorię norweskiego filozofa i psychiatry Finna Skårderuda, głoszącego, że we krwi człowieka płynie o pół promila alkoholu za mało. Przyjaciele w ramach „eksperymentu” postanawiają systematycznie uzupełniać ów swoisty niedobór, by przekonać się na własnej skórze jak codzienny lekki rausz będzie wpływał na ich pracę i życie prywatne. 

Na scenie Polonii wystąpią znakomici aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć i Maciej Wierzbicki  oraz Marcin Hycnar, który spektakl również reżyseruje.

Źródło: Teatr Polonia